Eleganckie wizytowniki – kiedy się sprawdzają?
Niegdyś była stałym elementem życia towarzyskiego, obecnie jest popularna zwłaszcza w świecie biznesu. Przez wieki funkcja wizytówki uległa zmianie, podobnie jak zmieniły się opakowania na eleganckie karty. Trudno wyobrazić sobie istnienie bilecików bez nieodzownych wizytowników, które zapewniają akcesoriom nieskazitelny wygląd, a do tego same czarują swoją wyjątkową urodą.
Krótka historia wizytowników
Mówi się, że prawdziwych elegantów wyprzedzała ich sława. Jednak posiadali oni jeszcze jeden bardzo ważny element, który potwierdzał ich imię. Już w XIX wieku stałym punktem życia salonowego stały się bilety wizytowe. Najczęściej znajdowało się na nich imię, które mogło być dodatkowo zdobione kunsztownie wykonanymi ornamentami albo akwarelowymi malowidłami. Własne karty wizytowe posiadali nie tylko gentlemani, ale również damy. Bileciki wręczano m.in. podczas przyjęć, w ten sposób zapraszając kobietę do tańca. Karty sprawdzały się także w codziennych sytuacjach np. podczas wizyt. Bardzo istotne było, aby bileciki odpowiednio się prezentowały. Dotyczyło to zarówno samego wykonania, jak i przechowywania przedmiotów. Nikt nie potraktowałby poważnie człowieka, który wręczyłby komuś pogniecioną kartę. Panie przeważnie przechowywały bileciki w puderniczkach albo w pugilaresach, z kolei Panowie ratowali się notesami i papierośnicami. Rozwiązania te niosły jednak ze sobą spore ryzyko ubrudzenia papieru. Nie trzeba było więc długo czekać na wymyślenie znacznie lepszej metody.
Na początku XIX wieku W Birmingham na terenie Anglii ruszyła produkcja pierwszych oficjalnych wizytowników. Egzemplarze tworzono z wysokiej jakości srebra. Kolejne modele były bogate m.in. w kamienie szlachetne oraz liczne zdobienia. Na tak kosztowne akcesoria mogli sobie pozwolić wyłącznie dobrze sytuowani Anglicy, dlatego jedynie kwestią czasu było wprowadzenie na rynek wizytowników wykonanych z tańszych metali. W tym samym czasie w Azji tworzono pudełeczka m.in. z drewna oraz kości słoniowej.
Jak używać wizytowników?
Wraz z upływem lat powoli zmniejszała się wielkość wizytówek, a więc i ich opakowań. Współcześnie zupełnie inne jest też zastosowanie popularnych niegdyś bilecików. Obecnie są one stosowane prawie wyłącznie w świecie biznesu. Wizytówki są niezbędnym gadżetem dla przedsiębiorców, którzy chcą w szybki i łatwy sposób przekazać swoje dane kontaktowe. W biznesie bardzo ważną rolę odgrywa pierwsze wrażenie, dlatego warto zadbać o akcesoria, które posiadają w sobie ponadczasową elegancję. Jaki wizytownik wybrać? Powodzeniem cieszą się przede wszystkim modele wykonane z naturalnej skóry. Łączą one w sobie klasyczny szyk ze znaczną uniwersalnością. Dzięki temu sprawdzają się przy każdej okazji. Skórzany wizytownik jest zakupem na lata. To nie tylko przydatny dodatek, ale również element, który może wyrażać Twój styl, upodobania oraz profesjonalizm.
Zapraszamy do kategorii wizytowniki w naszym sklepie gdzie znajdą Państwo skórzane modele damskie i męskie. Polecamy też przy okazji inny wpis na naszym blogu Krótka historia portfela.
Dodaj komentarz