Nerki i saszetki biodrowe

Popularność saszetek biodrowych zwanych potocznie nerkami stale wzrasta, a firmy sportowe prześcigają się w projektowaniu coraz ciekawszych wizualnie modeli. Dlaczego właśnie wizualnie? Ponieważ pod względem praktyczności nie ma sensu zmieniać czegoś co działa idealnie. Nerki od początku do końca mają być przede wszystkim niewielkim dodatkiem przechowującym drobne przedmioty codziennego użytku.

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo nerki uznanej niemieckiej marki Bag Street specjalizującej się w produkcji sportowych toreb i plecaków na każdą okazję. Jej długoletnie doświadczenie pozwoliło zdobyć zaufanie klientów europejskich, w tym polskich a wszystkie dostarczane przez nich modele cechują się najlepszą jakością wykonania.

Historycznie, pierwsze saszetki biodrowe sięgają czasów antyku. Wykonane ze skóry zwierzęcej noszone były tuż pod brzuchem, aby chronić drobne monety i kosztowności przed złodziejami. Znane w wielu kulturach posiadały różne kształty i wymiary, jednak pierwsze przepaski biodrowe zbliżone do obecnych modeli pojawiły się u amerykańskich Indian i wykonane były ze skóry bawolej zastępując wszywane w odzież kieszenie.

Do dziś nerki pozostają popularnym sposobem przenoszenia drobnych przedmiotów w wielu krajach świata, gdzie zyskały charakterystyczne dla siebie nazwy takie jak „torba księżycowa” (moon bag), brzuszkowa (belly bag), czy „bum bag” co można tłumaczyć dwojako jako torba pośladkowa lub… torba włóczęgi.

To ostatnie określenie jest akurat bardzo adekwatne do przeznaczenia nerek. Popularne przepaski służą przede wszystkim za swoisty dodatek, który będzie komfortowym rozwiązaniem na długie piesze wycieczki. W naszym sklepie znajdą Państwo praktyczne nerki posiadające zarówno wiele kieszeni, jak i tylko kilka w zależności od preferencji. Ich uniwersalność zapewnia doskonałe dopasowanie zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, a wersje sportowe i miejskie idealnie dopasują się do Państwa potrzeb.

Nerki sportowe Bag Street posiadają również dodatkową cechę, jaką jest wyjątkowy nieprzemakalny materiał sprawiający, że każda z saszetek jest zdecydowanie bardziej odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne takie jak deszcz, czy śnieg. Całości dopełniają ciekawe zamki i doskonałe obszycie gwarantujące, że nerki niemieckiego producenta będą doskonałym zakupem na długie lata.