Portfel męski skórzany – jaki wybrać?

Portfel męski skórzany jaki wybrać poradnik?

Portfel męski skórzany – jaki wybrać?

Jaki portfel męski skórzany wybrać aby służył nam przez długie lata, był modny i praktyczny? W dzisiejszym artykule postaramy się zebrać dla Was kilka kwestii na które warto zwrócić uwagę. Mamy nadzieję, że pomożemy Wam wybrać idealny dla Was model. Przed zakupem warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań, dzięki którym wybór idealnego portfela powinien okazać się dużo łatwiejszy. Zapoznajcie się z nimi poniżej.

Z jakiego materiału powinien być wykonany portfel męski?

Pierwsze pytanie to z jakiego materiału powinien być wykonany portfel męski? Dostępne na rynku są portfele męskie skórzane, oraz materiałowe. My zdecydowanie polecamy wybierać te uszyte ze skóry naturalnej, lub wysokiej jakości skóry ekologicznej. Skórzany portfel męski to gwarancja jakości i wytrzymałości. Jeżeli zależy Ci na zakupie na długie lata to jedynym słusznym wyborem jest męski portfel ze skóry naturalnej. Dobrze jest także zwrócić uwagę na okucia, czyli zatrzaski, uchwyty suwaków itp. W najlepszych modelach są one wykonane z mocnego metalu. Unikajmy portfeli z tego typu elementami z tworzywa sztucznego. Często używane i intensywnie eksploatowane elementy wykonane z plastiku mogą po prostu szybko się zepsuć.

Jaki rozmiar portfela będzie najlepszy?

Na rynku dostępne są portfele męskie duże, małe i średnie. Wszystkie są odpowiednie, ale w zależności od sytuacji. Aby zdecydować jaki rozmiar portfela będzie najlepszy dla nas przeanalizujmy co nosiliśmy dotychczas. W tym celu wypakujmy wszystkie rzeczy z aktualnie noszonego portfela. Przy okazji jest to dobry moment aby przeanalizować czy wszystkie karty i dokumenty są nam faktycznie potrzebne. Po wybraniu jedynie potrzebnych rzeczy mamy ogólny obraz tego ile przegródek na karty i dokumenty będzie nam potrzebnych. Jeżeli jest ich sporo a dodatkowo nosimy dokumenty, zdjęcia bliskich osób, banknoty i monety to raczej musimy wybrać portfel duży lub średni. Małe portfele są zazwyczaj używane okazjonalnie i zaprojektowane w taki sposób aby wygodnie i niewidocznie mieściły się w kieszeni marynarki lub spodni.

Jakie kolory portfeli męskich są najpopularniejsze?

Odnośnie kolorów to wybór odpowiedniego portfela jest kwestią subiektywną. Najbardziej popularne są oczywiście czarne portfele męskie. Kolor ten jest elegancki, ponadczasowy i pasuje do każdej stylizacji. Bardzo dużą popularnością wśród mężczyzn cieszą się jednak także portfele w kolorze ciemnobrązowym, szare i w ostatnich latach, granatowe. Bardzo modne są też połączenia kolorystyczne, szczególnie czarno-czerwone i granatowo-czerwone. Czerwone, subtelne akcenty w portfelu męskim wyglądają oryginalnie i wyróżniają się na tle jednokolorowych modeli.

Portfele męskie z ochroną kart RFID

Nowoczesne portfele męskie to produkty przede wszystkim bezpieczne. Dlatego też polecamy portfele męskie z ochroną kart płatniczych RFID. Posiadają one specjalną membranę wszytą w swoją strukturę. Ma ona za zadanie blokowanie sygnału służącego do komunikacji pomiędzy kartami zbliżeniowymi a terminalami. Dotyczy to m.in. zbliżeniowych kart płatniczych, niektórych legitymacji i kart miejskich. Karty tego typu umieszczone wewnątrz portfela RFID są chronione przed dostępem z zewnątrz. Dzięki temu zabezpieczamy się przed kradzieżą na tzw. terminal. Polega ona na tym, że złodziej zbliża się do nas z terminalem płatniczym i stara się za jego pomocą ściągnąć z naszej zbliżeniowej karty płatniczej środki. Mniejsze transakcje do 50 czy 100 zł są realizowane bez potrzeby wpisywania PIN-u. Z tego właśnie starają się korzystać przestępcy. Wyposażeni w portfel z ochroną RFID jesteśmy odporni na tego typu niebezpieczeństwo.

Jakie zapięcie wybrać

Kolejna kwestia warta rozważenia to rodzaj zapięcia. Dostępne na rynku są portfele męskie zapinane na zamek błyskawiczny, zatrzask lub bez żadnych zapięć. Wybór to także kwestia indywidualnych przyzwyczajeń.

Portfele męskie zapinane na suwak są najbardziej szczelne. Tego typu zamknięcie gwarantuje, że nic nie ma prawa wypaść ze środka portfela. Nawet jeżeli jakaś karta czy moneta wyślizgnęłaby się ze swojej kieszonki to nie ma szans wydostać się dalej przez zamknięty zamek błyskawiczny.

Często wybierane są także męskie portfele zapinane na zatrzask. Posiadają one zazwyczaj specjalny skórzany paseczek z metalowym zatrzaskiem za pomocą którego można zamknąć portfel. Jest to oczywiście dodatkowe zabezpieczenie, które przydaje się szczególnie jeśli nosimy portfel w torbie. Dzięki dodatkowemu zapięciu nie otworzy się on samoczynnie przez co jego zawartość mogłaby wypaść ze środka.

Najbardziej klasyczne są natomiast portfele męskie bez żadnego zapięcia. Pozwalają one na najszybszy dostęp do pieniędzy czy kart umieszczonych w jego wnętrzu.

Gdzie kupić portfel męski

Po zastanowieniu się nad powyższymi kwestiami powinniśmy już wiedzieć mniej więcej jakiego portfela szukamy. Przykładowo powinniśmy wiedzieć już, że chcemy kupić duży czarny portfel ze skóry naturalnej zapinany na suwak. Gdzie się udać aby go bezpiecznie kupić i szybko otrzymać? Zapraszamy do naszej kategorii: Portfele męskie, gdzie znajdziecie ogromny wybór modeli w każdym możliwym kolorze i rozmiarze, oraz z ekspresową wysyłką w ciągu maksymalnie 24 godzin.

Udostępnij ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


You've just added this product to the cart: