Tote bag – co to?

Torebka tote-bag

Tote bag – co to?

Torby dzielą się na wiele rozmaitych rodzajów. Niektóre nazwy na stałe wchodzą do codziennego użycia, z kolei inne wciąż zaskakują. Dzisiaj przekonamy się razem, co kryje się pod określeniem tote bag.

Czym jest tote bag?

W tłumaczeniu z języka angielskiego tote oznacza nosić. Tote bag możemy więc przetłumaczyć jako torbę do noszenia. Pod tą tajemniczą nazwą kryje się prostokątna torba z dwoma uchwytami. Tote bag swoją formą przypomina popularne shopperki, jednak jest przeważnie od niej nieco wyższa i węższa. Tote bag można trzymać w dłoni albo powiesić na ramieniu. Najczęściej jest to otwarta torba jednokomorowa.

Wiele toreb zakupowych wielokrotnego użytku można by nazwać mianem tote bag. Są one praktyczne i bardzo wygodne w użyciu. Powstają zarówno z naturalnych, jak i syntetycznych materiałów. Tote bag bywa wykonana np. z nylonu, juty, lnu czy tworzyw pochodzących z recyklingu. Coraz częściej producenci decydują się także na tworzenie skórzanych odpowiedników tote bag, które z powodzeniem mogą zastępować klasyczne torebki.

Udostępnij ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


You've just added this product to the cart: