Skóra saffiano – co to jest i dlaczego cieszy się tak wielką popularnością?

Skóra Saffiano

Skóra saffiano – co to jest i dlaczego cieszy się tak wielką popularnością?

Charakterystyczny kraciasty wzór, niezwykła wytrzymałość i staranne wykończenie – to jedne z najważniejszych cech opisujących skórę saffiano. Jak jest tworzona i dlaczego jest wykorzystywana przez najlepsze domy mody? Przekonajmy się razem.

Galanteria ze skóry saffiano – jak powstaje?

Skóra saffiano przez lata mogła być wykorzystywana wyłącznie w projektach domu mody Prada. To właśnie jego założyciel, Mario Prada, opatentował w 1913 roku swój wynalazek. Inne firmy musiały czekać całe dekady na wygaśnięcie praw patentowych. Gdy to wreszcie nastąpiło, galanteria ze skóry saffiano opanowała cały świat high fashion. Sama nazwa materiału pochodzi od pierwszego modelu torebki stworzonej z tego surowca. Skórę saffiano wyróżnia kilka podstawowych cech, które zapewniają jej niezwykłą popularność. Przede wszystkim to wyjątkowo wytrzymały materiał, wykazujący wysoką odporność na zarysowania, zabrudzenia, zagięcia, a także niesprzyjające warunki atmosferyczne. Saffiano jest znacznie sztywniejsza od tradycyjnej skóry, a do tego posiada jednolite zabarwienie. Wszystkie te właściwości są skutkiem oryginalnego procesu produkcyjnego materiału. Początkowo obróbce była poddawana tylko skóra cielęca, ale obecnie wykorzystuje się nawet wysokiej jakości skórę ekologiczną. Materiał umieszczany jest w specjalnym urządzeniu rozgrzanym do aż 74̊ C. Przyciskana do powierzchni skóry matryca nanosi charakterystyczny kraciasty wzór. Następnie materiał zostaje pokryty warstwą specjalistycznego wosku. To właśnie dzięki dodatkowemu zabezpieczeniu skóra staje się trwalsza i sztywniejsza.

Pielęgnacja galanterii skórzanej

Skórzane torebki damskie i portfele ze skóry to zakup na lata. Galanteria odznacza się niezwykłą trwałością, jednak nie należy do najtańszych dodatków. Aby Twoje ulubione akcesoria nieustannie zachwycały nienagannym wyglądem, warto poznać kilka prostych sposobów na pielęgnację dodatków ze skóry saffiano. Najczęściej do likwidacji zabrudzeń wystarczy ściereczka z mikrofibry nasączona letnią wodą. Jeżeli na Twojej torebce czy portfelu pojawiły się uporczywe plamy, do akcji wkraczają dodatkowe specyfiki. Skuteczna okazuje się mieszanka wody z szarym mydłem albo wody z octem. Tak przygotowany roztwór nanosisz na brudną powierzchnię przy pomocy chusteczki z mikrofibry. Następnie całość przecierasz ściereczką nasączoną samą wodą. Choć zarysowania na skórze saffiano pojawiają się niezwykle rzadko, to istnieje prosty sposób na ich likwidację. Niezawodna okazuje się zwykła gumka do ścierania. Galanteria ze skóry saffiano bywa kosztowna, ale jest to wyjątkowo opłacalna inwestycja. Akcesoria doskonale prezentują się przez długie lata, są odporne na zniszczenia, a do tego nie sprawiają trudności w pielęgnacji.

 

Udostępnij ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


You've just added this product to the cart: