Skóra ekologiczna – co to?

skóra ekologiczna

Skóra ekologiczna – co to?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, z czego tak właściwie składa się skóra ekologiczna i czy wykonane z niej przedmioty są trwałe?

Co to jest eko skóra?

Ekoskóra przybiera rozmaite nazwy. Już sama nomenklatura może przyprawić o lekki zawrót głowy. Jednak w rzeczywistości zarówno ekoskóra, jak i sztuczna skóra, skaj czy skóra ekologiczna, określają ten sam produkt. Czym więc właściwie on jest? Mianem skóry ekologicznej nazywamy tkaninę poliestrową pokrytą warstwą polichlorku winylu. To produkt pochodzenia syntetycznego. Poprzez uzyskanie odpowiedniej faktury skaj może z powodzeniem imitować skórę naturalną.

Skóra ekologiczna – co to?

Przed podjęciem decyzji o zakupie galanterii skórzanej, warto poznać wady i zalety naturalnych i ekologicznych materiałów. Głównym argumentem padającym za ekoskórą jest jej syntetyczne pochodzenie. Dzięki temu pozyskanie materiału nie jest powiązane ze śmiercią zwierząt. Jednak z drugiej strony pada argument głoszący, że dopóki ludzie jedzą mięso, użycie naturalnej skóry jest kwestią maksymalnego wykorzystania pozyskanych surowców. Jest to sporna kwestia, w której kluczowe znaczenie mają indywidualne przekonania każdego człowieka.

Skóra naturalna czy ekologiczna?

Skóra naturalna jest trwałym materiałem, który przepuszcza powietrze, z kolei skóra ekologiczna odznacza się mniejszą trwałością oraz nieprzepuszczalnością powietrza. Ekoskóra jest za to znacznie tańsza i wykazuje większą odporność m.in. na uszkodzenia mechaniczne oraz środki chemiczne. To, co dla jednej osoby jest zaletą, dla drugiej może okazać się największą wadą, dlatego ponownie najważniejsze okazują się własne upodobania. W ostatnich latach coraz częściej słyszy się także o ekoskórach tworzonych z roślin np. z ananasa, kaktusa czy jabłka, jednak z pewnością minie jeszcze trochę czasu zanim tego typu materiały zostaną wprowadzone do użytku na szerszą skalę.

Galanteria ze skóry ekologicznej jest także dostępna w naszym sklepie. Do naszej oferty wybraliśmy jedynie produkty uszyte z wysokiej jakości skóry syntetycznej, która jest miękka, wytrzymała i przyjemna w dotyku. Zapraszamy do kategorii:

 

Udostępnij ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


has been added to your cart.
Zamówienie