RFID – Portfele z ochroną zbliżeniowych kart płatniczych i kredytowych

Portfele z zabezpieczeniem RFID

RFID – Portfele z ochroną zbliżeniowych kart płatniczych i kredytowych

Zanim wyjaśnimy w jaki sposób portfele RFID chronią Państwa karty zbliżeniowe musimy wyjaśnić jak przebiega taka płatność. RFID (ang. Radio-frequency identification) jest to technika wykorzystująca przysyłanie fal radiowych do wymiany informacji. Wykorzystywana jest ona m.in w kartach kredytowych wykorzystujących płatności zbliżeniowe (tzw.pay-pass). System w dużym uproszczeniu opiera się o przesył fal radiowych. Przesył ten przebiega między nadajnikiem czyli kartą płatniczą a odbiornikiem czyli terminalem płatniczym. Karta do płatności zbliżeniowych wyposażona jest w układ scalony, oraz antenę. Podczas płatności sygnał z karty odczytywany jest przez terminal. Standardowe portfele nie wyposażone w ochronę RFID nie blokują takiego sygnału. Przez to, możliwe jest przeprowadzenie transakcji na odległość za pomocą przenośnego terminala. Niestety, tą metodę wykorzystują coraz częściej złodzieje. Wystarczy, że taka osoba z ukrytym terminalem zbliży się na odpowiednią odległość i uruchomi proces płatności. W większości przypadków transakcje do 50 zł nie są chronione kodem PIN więc możemy zostać nieświadomie okradzeni.

Portfele posiadające ochronę RFID posiadają wszyte elementy blokujące sygnał RFID, uniemożliwiając w ten sposób na wykonanie transakcji gdy karta płatnicza znajduje się wewnątrz portfela. Dzięki takiemu rozwiązaniu, przechowując karty płatnicze w portfelach z zabezpieczeniem RFID chronimy się przed nieautoryzowanymi transakcjami.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą portfeli damskich, oraz męskich dostępnych w naszym sklepie które posiadają zabezpieczenie.

Udostępnij ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


You've just added this product to the cart: