Portfel męski pionowy czy poziomy

Pionowy portfel męski skórzany

Portfel męski pionowy czy poziomy

Portfele męskie występują w ogromnej ilości różnych fasonów i modeli do wyboru. Jednym z parametrów na które dzieła się męskie portfele jest ich orientacja. Jakie są różnice między nimi i czy lepiej wybrać portfel męski pionowy czy poziomy? 

Portfele męskie pionowe

Pionowe portfele męskie są przede wszystkim wyższe. Sprawia to, że lepiej nadają się do noszenia wyższych banknotów. Przykładowo, niektóre banknoty euro są sporo wyższe od złotówek i mogą wystawać z niższego portfela. Jeżeli ktoś zamierza nosić tego typu banknoty obcych walut to pionowy portfel będzie lepszym wyborem. Portfele pionowe występują w wielu rozmiarach, dostać bez trudu można modele małe i duże. W pionowych portfelach także bez trudu nosić można karty płatnicze i dokumenty. Produkty te występują w typie bifold (składane na pół) i trifold (składane na trzy części). 

Poziome portfele męskie

Poziome portfele męskie natomiast są szersze od swoich pionowych braci. Zapewniają podobne ilości przegródek na karty i dokumenty przy zachowaniu zbliżonych gabarytów. Nie ma ogólnej zasady mówiącej, że poziome portfele są mniejsze lub większe od pionowych. W bogatej ofercie producentów znaleźć można zarówno duże jak i małe portfele pionowe i poziome. Jednak faktem jest, że męskie portfele poziome są uznawane za bardziej klasyczne. To te modele w przeszłości były najpopularniejsze. Jednak ze względu na potrzeby rynku dążące do przygotowania różnorodnej oferty, która wpasuje się w gusta każdego mężczyzny, dzisiaj ciężko wyłonić jednoznacznego faworyta. 

Który portfel wybrać?

Na to pytanie czy lepszy będzie portfel męski pionowy czy poziomy każdy odpowiedzieć musi sobie sam. Jest to zależne głównie od upodobań i indywidualnego gustu. Niektórzy twierdzą, ze klasyczny portfel poziomy jest bardziej elegancki niż pionowy. My wcale tak nie uważamy, szczególnie gdy spojrzymy na przepiękne i ekskluzywne modele uszyte z wysokiej jakości skóry naturalnej. Skłaniamy się raczej w kierunku tezy, że to jakość materiału i staranne wykonanie świadczy o elegancji. Jeśli chodzi o funkcjonalność, to zarówno wśród pionowych jak i poziomych portfeli znaleźć można odpowiedni model do swoich oczekiwań. I tu i tu dostępne są portfele w których bez trudu zmieszczą się banknoty, monety, dokumentu, zdjęcia i karty. Czy któryś z nich lepiej mieści się do kieszeni spodni? Niekoniecznie, na to głównie mają wpływ wymiary portfela a nie jego orientacja. Przecież takich samych wymiarów portfel pionowy możemy włożyć do kieszeni poziomo a poziomy – pionowo.

Zapraszamy do naszej kategorii „portfele męskie„, gdzie znajdą Państwo wysokiej jakości, markowe, skórzane portfele męskie, zarówno pionowe jak i poziome.

Udostępnij ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


You've just added this product to the cart: