Jakie wymiary powinien mieć portfel do noszenia Euro?

Jakie wymiary mają banknoty euro

Jakie wymiary powinien mieć portfel do noszenia Euro?

Jakie wymiary powinien mieć portfel w którym chcielibyśmy nosić banknoty Euro. Rozmiarowo są to banknoty większe od naszych złotówek. Okazuje się, że nie każdy portfel jest wystarczająco duży aby wygodnie nosić euro bez potrzeby składania banknotów na pół.

Jakie wymiary mają banknoty Euro?

Na początek sprawdźmy jakie wymiary mają banknoty Euro. Dzięki tej wiedzy będziemy wiedzieli jak duża musi być przegroda na banknoty.

  • Banknot 5 Euro – 120 × 62 mm
  • Banknot 10 Euro – 127 × 67 mm
  • Banknot 20 Euro – 133 × 72 mm
  • Banknot 50 Euro – 140 × 77 mm
  • Banknot 100 Euro – 147 × 77 mm
  • Banknot 200 Euro – 153 × 77 mm

Są jeszcze największe banknoty o nominale 500 Euro, mają one wymiar 160 x 82 mm. Jednak od 27 stycznia 2019 roku większość banków centralnych strefy euro przestało je drukować. Natomiast od 27 kwietnia 2019 zrezygnowano całkowicie z emisji. Banknoty te są oczywiście nadal w obiegu jednak są one wycofywane. Są dość rzadko spotykane i nie będziemy ich brać pod uwagę podczas poniższych rozważań.

Jakie są minimalne wymiary portfela do noszenia Euro

Podsumowując, maksymalna wysokość banknotu euro wynosi 77 mm czyli 7.7 cm. Także minimalna wysokość naszego portfela powinna wynosić około 8-8.5 cm. Odnośnie szerokości natomiast to największy jest banknot o nominalne 200 Euro, jednak nie jest on bardzo popularny. Najpopularniejsze są banknoty o nominałach do 100 euro. Także portfel powinien mieć minimum 16 cm szerokości po rozłożeniu aby wygodnie pomieścić te banknoty. Jeżeli w specyfikacji widzicie, że złożony portfel ma szerokość 10 cm to po jego rozłożeniu szerokość wyniesie 20 cm.

Reasumując, w naszych ofertach podajemy zazwyczaj wymiary portfeli złożonych. Jeżeli jest to model, który składa się na pół to szukajcie wymiarów: szerokość złożonego portfela min. 8 cm (16 po rozłożeniu)  i wysokość min. 8-8.5 cm. Taki model pozwoli na wygodne i komfortowe noszenie banknotów Euro bez potrzeby ich składania.

Teraz gdy wiecie już jakie wymiary są potrzebne to zapraszamy do naszych kategorii przeznaczonych dla Pań i Panów, gdzie znajdziecie swój wymarzony portfel:

Udostępnij ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


You've just added this product to the cart: