Jakie są rodzaje portfeli damskich?

Jakie są rodzaje portfeli damskich - obrazek

Jakie są rodzaje portfeli damskich?

Jakie są rodzaje portfeli damskich?

Portfele damskie dostępne są w przeróżnych wersjach. Projektanci dbają o to, by spełnić oczekiwania każdej kobiety, niezależnie od jej gustu i charakteru. Przy zakupie produktu można kierować się różnymi kryteriami. Niektórzy najpierw wybierają kolor albo materiał, jednak większość osób przede wszystkim bierze pod uwagę rodzaj portfela. Niezwykle istotną rolę odgrywają kształt oraz wielkość produktu. W ten sposób można dopasować go do konkretnej funkcji np. przechowywania gotówki albo kart płatniczych czy dokumentów. Największą popularnością cieszą się tzw. piórniki i kopertówki oraz rozmaite typy portfeli składanych. Poniżej przedstawiamy popularne rodzaje portfeli damskich.

Składany

W zakres składanych portfeli wchodzi szeroka paleta produktów. Znajdują się tu portfele o różnych rozmiarach, zarówno typowo małe, jak i dorównujące wielkości piórnikom. Portfele składane są na dwie albo aż trzy części. Według założenia modele powinny mieścić się w kieszeni spodni. Jednak z powodzeniem znajdzie się także większe egzemplarze, przeznaczone do noszenia w torbie albo plecaku. Składane portfele mają w środku sporo miejsca na przechowywanie kart płatniczych, dokumentów oraz gotówki.

Piórnik

Portfele nazywane piórnikami zapinane są przeważnie dookoła zamkiem błyskawicznym. Podobnie jak kopertówki charakteryzują się znaczną wielkością, jednak mają mniej formalny charakter. Wewnątrz portfela można znaleźć zapinaną kieszonkę na monety oraz przegródki na gotówkę i karty kredytowe. Często umieszczana jest tam także transparentna kieszonka na zdjęcia. Piórnik jest niezwykle wygodny w użytkowaniu. To typ portfela, w którym łatwo jest utrzymać porządek, a znalezienie poszczególnych przedmiotów nie przysparza żadnych problemów.

Kopertówka

Ten typ portfeli swoim wyglądem do złudzenia przypomina kopertowe torebki i bywa wykorzystywany tak jak one. Jeden produkt może pełnić aż dwie funkcje. Portfele charakteryzują się znaczną wielkością i eleganckim wykończeniem. W odróżnieniu od piórników mogą być częściowo rozkładane. Dzięki temu posiadają sporo miejsca na przechowywanie dokumentów i kart. To znakomity wybór dla kobiet ceniących połączenie klasyki z nutą nowoczesności.

Bilonówka

Bilonówki to rodzaj portfela stworzony z myślą o przechowywaniu bilonu, czyli monet. Są to zazwyczaj małe portfele składające się z przestronnej kieszonki na monety zapinanej zazwyczaj na bigiel lub zamek. Niektóre bilonówki posiadają czasem miejsce na kartę płatniczą, oraz kilka banknotów.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą portfeli damskich dostępną w naszym sklepie. W celu ułatwieniu Państwu wyboru, zapraszamy również do poradnika „jak wybrać portfel damski„.

Udostępnij ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


You've just added this product to the cart: