Jakie portfele najczęściej wybierają kobiety?

Jakie portfele najczęściej wybierają kobiety?

Jakie portfele najczęściej wybierają kobiety?

Jakie portfele najczęściej wybierają kobiety? Według naszych statystyk Panie najczęściej wybierają portfel który ma wygodną, średnią wielkość, ale odpowiednią pojemność. Dodatkowo Panie wybierają w głównej mierze portfele w kolorze czerwonym, wykonane ze skóry naturalnej, lakierowanej. Drugie w kolejności są duże i pojemne portfele które mieszczą dużo kart płatniczych i lojalnościowych.

Jaki kolor portfeli najczęściej wybierają kobiety?

Największą popularnością cieszą się portfele w kolorze czerwonym. Poza samą atrakcyjnością tego koloru, barwa czerwona kojarzy się z nieodzownie z sukcesem i pewnością siebie. Dodatkowo, z portfelami w tym kolorze wiążą się różne wierzenia. Najpopularniejsze mówi o tym, że portfele w kolorze czerwonym przyciągają pieniądze i gwarantują szczęście jego posiadaczce.

Drugie miejsce zajmują portfele w kolorach czarnym i szarym. Te stonowane i eleganckie barwy znalazły również bardzo szerokie grono zwolenniczek.

Coraz większą popularnością zaczynają się cieszyć modele w bardziej ekstrawaganckich i oryginalnych barwach takich jak niebieski, biały, oraz różne, bardziej odważne połączenia kolorystyczne. Wybierają je zazwyczaj pewne siebie kobiety, chcące wyróżnić się oryginalnym dodatkiem.

Jakiej wielkości portfele najczęściej wybierają kobiety?

Panie najczęściej wybierają portfele średniej wielkości. Niemniej jednak, w tej kwestii nie ma już takiej przewagi jak w poprzednim akapicie. Wielkość portfela często jest ściśle związana z jego przeznaczeniem. Jeżeli poszukujemy model który ma pomieścić wszystkie potrzebne karty płatnicze i rabatowe, banknoty i monety to z dużym prawdopodobieństwem wybierzemy duży portfel. Z drugiej strony, jeśli poszukujemy portmonetki która zmieści się do drobnej torebki (np. wieczorowej kopertówki) i dodatkowo nie musimy zabierać wielu kart i dużo gotówki to nasz wybór padnie na małe modele. Najczęściej wybierany mały portfel damski prezentujemy poniżej.

Mały portfel damski, skóra naturalna lakierowana, czerwony

Tak jak wspomnieliśmy w pierwszym akapicie, Panie najczęściej wybierają portfele średniej wielkości. Jeżeli możemy pozwolić sobie na niewielkie ustępstwa ograniczając liczbę kart i wizytówek to jego wielkość będzie w zupełności wystarczająca. Nie potrzebujemy przecież zawsze wszystkich kart lojalnościowych na raz. Szczególnie, że coraz częściej karty te możemy mieć w formie elektronicznej w naszym smartfonie.

Najpopularniejszy, średniej wielkości portfel damski przedstawiamy poniżej. Pomimo nie dużych wymiarów posiada miejsce na wystarczającą liczbę kart, przegrodę na banknoty, oraz dużą i pojemną przegrodę na monety. Właśnie monety zajmują najwięcej miejsca w portfelu, szczególnie gdy nazbieramy sporo „drobnych”. Dlatego producent tego modelu przewidział na nie najwięcej miejsca.

Elegancki czerwony portfel skórzany Jennifer Jones lakierowany

Jakie zapięcia są najczęściej wybierane?

W portfelach damskich występują najczęściej trzy rodzaje zapięć:

  • Bigiel
  • Zatrzask
  • Zamek błyskawiczny

Mówiąc o zapięciu zazwyczaj mamy na myśli sposób zamykania przegrody przeznaczonej na bilon. Jest to spowodowane tym, że właśnie monety stanowią najmniejszą i najczęściej wypadającą zawartość. Panie najbardziej cenią sobie zamknięcie na suwak. Gwarantuje ono największą szczelność i gwarancję, że nawet najmniejsze monety nie wypadną przez zamknięty zamek. Często spotykane są portfele które mają część przeznaczoną na banknoty i karty zamykaną na zatrzask i kieszeń na monety zapinaną na suwak. Takie połączenie zapewnia wygodę szybkiego dostępu do kart i banknotów. Jednocześnie, monety pozostają szczelnie zapięte.

Drugim w kolejności rozwiązaniem wybieranym przez Panie jest bigiel. Warto zwrócić uwagę aby bigiel był wykonany z trwałego materiału takiego jak metal. Solidnie wykonane zapięcie gwarantuje, że monety nie będą wypadać. Poniżej przedstawiamy najczęściej wybierany model portfela damskiego który posiada zapięcie na bigiel.

Lakierowany czerwony skórzany portfel damski Jennifer Jones

Podsumowując, bez trudu zauważą Państwo jednogłośną dominację koloru czerwonego w powyższym zestawieniu. Przedstawiliśmy trzy, najczęściej wybierane modele portfeli damskich w każdym z rozmiarów. Niemniej jednak, zachęcamy Państwa do nie ograniczania się tylko do tego co jest najczęściej wybierane i zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą portfeli damskich, dostępną na naszej stronie.

Zapraszamy również do naszego ogólnego poradnika o tym jak wybrać portfel damski.

Udostępnij ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


You've just added this product to the cart: