Jak wygląda saddle bag?

Torebka saddle bag jak wygląda

Jak wygląda saddle bag?

Dzisiaj kontynuujemy naszą podróż po nietypowych zakamarkach mody. Będzie to droga wyjątkowa, bowiem ruszamy w nią wraz z saddle bag, a więc torebką-siodłem.

Fenomen saddle bag

Już sama nazwa saddle bag wskazuje na pierwotną funkcję dodatku. Początkowo była to torba przysiodłowa używana do konnych przejażdżek. Długi pasek zapewniał swobodę ruchów, a niewielki rozmiar torebki pozwalał na bezproblemową jazdę.

Saddle bag posiada charakterystyczny półokrągły kształt oraz klapkę. Najczęściej jest noszona na pasku na ramię, ale może być także dzierżona w dłoni. Ze względu na swój kształt saddle bag bywa nazywana również półksiężycem. Do rozpowszechnienia tego modelu przyczynił się zwłaszcza John Galliano, dyrektor kreatywny domu mody Dior. Mężczyzna zaprojektował w 1999 roku egzemplarz, który momentalnie stał się obiektem pożądania największych gwiazd. Obecnie saddle bag wciąż cieszy się sporą popularnością. To niezwykle wygodna i uniwersalna torebka, która równie dobrze prezentuje się w eleganckiej, jak i codziennej odsłonie. 

 

Udostępnij ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


You've just added this product to the cart: