Jak wybrać odpowiednią torbę męską

Jak wybrać torbę męską?

Jak wybrać odpowiednią torbę męską

Jak wybrać odpowiednią torbę męską?

Wybór odpowiedniej torby dla mężczyzny wcale nie jest taki prosty. Szczególnie jeżeli nie szukamy jej tylko dla siebie a planujemy zakup na prezent. W ciągu ostatnich kilku lat gdy nastąpił gwałtowny wzrost popularności toreb męskich producenci stworzyli bardzo szeroką gamę tych produktów. Gdy staniemy przed problemem jak wybrać odpowiednią torbę męską należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań które ułatwią nam jej wybór. Poniżej postaramy się zwrócić uwagę na ważne naszym zdaniem aspekty.

Czy torba ma pomieścić jedynie portfel, telefon i kluczyki czy coś więcej?

Zastanówmy się chwilę jakie rzeczy chcemy nosić. Wtedy, w zależności od ich wielkości i liczby będziemy wiedzieć na jakich rozmiarach toreb musimy się skupić podczas dokonywania wyboru. Co ważne, jeżeli potrzebujemy nosić jedynie najpotrzebniejsze rzeczy takie jak portfel, dokumenty i telefon i zastąpić za pomocą torby kieszenie to nie kupujmy torby większej (np. z kieszenią na tablet) ponieważ mała torba jest lżejsza i będzie dla nas o wiele bardziej wygodna. Nie ma przecież sensu nosić jej pustej. Z drugiej strony jeżeli chcemy aby torba pomieściła np. mały komputer przenośny, zmierzmy do dokładnie przed zakupem. Będziemy wtedy wiedzieć czy wybrany model pomieści nasze urządzenie.

W jakich miejscach będziemy ją najczęściej nosić?

Jeżeli torba jest nam potrzebna na wyjścia do sklepu lub na spacer to najlepszym wyborem będzie tzw. torba „casualowa” czyli nieformalna. Najlepiej w tym przypadku sprawdzają się torby wykonane z materiału (np. Nylonu / kreszu) lub płócienne (canvas), posiadające różne elementy „luźnego stylu” czyli przeszycia, nadruki, detale itd. Poszukując torby do pracy lub takiej którą będziemy zabierać na bardziej formalne spotkania, to radzę zdecydować się na torbę bez nadruków, przetarć, kontrastowych barw itp. Dobrze sprawdzają się w tej roli torby w neutralnych kolorach (czerń, szary, brąz).

W jaki sposób są zapinane kieszonki?

Czy przynajmniej jedna kieszeń jest wystarczającej wielkości aby zmieścić najważniejsze przedmioty (portfel, telefon, klucze, tablet, laptop) . Czy główna komora jest zapinana za pomocą zamka błyskawicznego lub innego zapięcia które zabezpieczy wystarczająco nasze przedmioty. Torby posiadające nieodpowiednie zamknięcie mogą być mało praktyczne, ponieważ często torba jest rzucona np. na tylnym siedzeniu samochodu gdzie rzeczy mogą nam z niej po prostu wypadać. Nie wspominając już o innych osobach czyhających na naszą nieuwagę i mogących łatwo dostać się do wnętrza takiego modelu.

Jaką liczbę kieszeni potrzebujemy?

Warto zwrócić uwagę jak rozplanowane są kieszenie torby oraz czy ich liczba i wielkość jest wystarczająca aby w wygodny sposób porozkładać noszone przedmioty. Przykładowo, czy kieszeń na telefon komórkowy jest łatwo i wygodnie dostępna. Czy znajdziemy odpowiednie miejsce na portfel czy dokumenty i klucze.

Jeżeli szukamy torby męskiej na prezent to zwróćmy uwagę na gust

Torba męska może być świetnym pomysłem na prezent, ponieważ mężczyźni raczej sami z siebie rzadko palą się do zakupu toreb dla siebie. Zazwyczaj trzeba ich w tym wyręczyć i na pewno z czasem podziękują, szczególnie jeżeli będzie to pierwszy tego typu dodatek w jego w szafie. Jeżeli tylko trafimy w gusta to z pewnością sama wyższość estetyczna torby męskie nad wypchanymi kieszeniami spodni czy plecakami powinna sprawić, że prezent szybko stanie się nieodłącznym elementem galanterii Pana który zostanie nią obdarowany oraz z czasem pewnie również jego kolegów :)

Gdy już znamy odpowiedzi na najważniejsze pytanie, wystarczy tylko udać się do naszego sklepu i dokonać odpowiedniego wyboru: Torby męskie na ramię

Udostępnij ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


You've just added this product to the cart: