Jak wybrać kolor portfela?

Wpis Jak wybrać kolor portfela

Jak wybrać kolor portfela?

Symbolika kolorów

Jak wybrać kolor portfela? Kolorom przypisywana jest konkretna symbolika. Niektóre kojarzą się z mocą i siłą, a inne z delikatnością. Kierowanie się znaczeniem barw jest dobrym pomysłem na wybór odpowiedniego portfela, jednak warto też wziąć pod uwagę tzw. miłość od pierwszego wejrzenia. Czasem widzi się jeden z modeli i od razu się wie, że to ten właściwy. Wówczas kolorystyka schodzi na dalszy plan. Jeżeli jednak ma się wątpliwości, można sprawdzić, co oznaczają poszczególne barwy.

Czarny portfel lakierowany

Najczęściej wybierany kolor

Kobiety często stawiają na czerwień, która przyciąga ludzki wzrok. Przywykło się uważać, że to kolor związany z odwagą i pewnością siebie. Ponadto czerwone portfele wyglądają niezwykle elegancko i w niektórych sytuacjach mogą nawet zastąpić torebkę. Wiele osób uważa, że rubinowy odcień gwarantuje szczęście i sprawia, że w portfelu nigdy nie zabraknie pieniędzy.

Wnętrze czerwonego portfela

Inne piękne barwy

Absolutną klasyką jest czerń, która sprawdza się w każdej sytuacji. Jest znakomitym wyborem dla osób ceniących sobie ponadczasowy szyk i elegancję. Z kolei brąz sprawdzi się u osób, które doceniają walory użytkowe i praktyczność. Niebieski portfel znakomicie nadaje się dla osób kreatywnych, które mają milion pomysłów na minutę. Portfel o tej barwie będzie także stanowił idealny prezent dla przyjaciela. Zieleń przeznaczona jest dla optymistów, którzy wierzą, że w ich portfelu pojawi się niedługo duża suma pieniędzy.

Niebieski portfel damski kameleon

Jak wybrać kolor portfela zgodnie z zasadami Feng shui

Feng shui w dosłownym tłumaczeniu oznacza wiatr i wodę. Ta starożytna chińska praktyka stosowana jest także dzisiaj. Dotyczy nie tylko planowania przestrzeni, ale także wielu innych dziedzin życia. W przypadku wyboru odpowiedniego portfela może pomóc zasada pięciu żywiołów, którymi są: drzewo, ogień, ziemia, metal oraz woda. Aby dowiedzieć się, reprezentantem jakiego żywiołu się jest, należy sprawdzić swój chiński znak zodiaku. Wówczas barwę portfela można dopasować do tej przypisanej swojemu żywiołowi. Drewno to przede wszystkim rozmaite odcienie zieleni, ale także brąz. Żywioł ognia nie mógłby być przypisany innej barwie niż czerwień. Dla ziemi zostały przewidziane żółć, pomarańcz oraz beż, natomiast dla żywiołu wody przeznaczono kolor czarny i niebieski. Przy metalu pozostało lśniące srebro (niektórzy uważają, że również złoto) oraz biel i szarość. Są to ogólne zasady, które mają swoje drobne odstępstwa. By żyć zgodnie z duchem Feng shui, należy przede wszystkim pamiętać o utrzymaniu w portfelu należytego porządku. Nie powinny się tam walać pogniecione paragony ani zużyte bilety. Wszystko musi mieś swoje miejsce. Wówczas nie powinno się nigdy narzekać na brak pieniędzy.

Udostępnij ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


You've just added this product to the cart: