Jak rozpoznać skórę naturalną?

Jak rozpoznać skórę naturalną?

Jak rozpoznać skórę naturalną?

Torby i portfele ze skóry naturalnej odznaczają się szlachetnym wyglądem oraz wyjątkową trwałością. Czy jednak wiesz, jak upewnić się, że galanteria została wykonana ze skóry?

Jak odróżnić skórę naturalną od ekologicznej?

Współcześnie większość produktów galanteryjnych powstaje ze skóry ekologicznej oraz ze skóry naturalnej. Oba materiały posiadają szereg zalet. Aby dokonać świadomego wyboru warto poznać atuty i ewentualne mankamenty konkretnego materiału. Jednak równie ważna okazuje się wiedza, która pozwala upewnić się, czy masz przed sobą portfel albo torbę z naturalnej skóry. Poniżej przedstawiamy kilka kryteriów, dzięki którym będziesz mógł utwierdzić się o tym, z jakiego materiału powstała galanteria.

  • Struktura – każdy produkt wykonany z naturalnej skóry posiada w pełni niepowtarzalną strukturę. Jeżeli na powierzchni materiału dostrzegasz regularny wzór, wiele wskazuje na to, że patrzysz na wyrób syntetyczny. Kolejną właściwością skóry naturalnej jest utrzymywanie ciepła. Wystarczy, że dotkniesz skórzanej torebki, a ta błyskawicznie zwiększy swoją temperaturę, a następnie będzie ją tracić stopniowo. Materiał syntetyczny potrzebuje znacznie więcej czasu na ogrzanie, a ponadto prędko traci ciepło.
  • Zapach – naturalna skóra posiada charakterystyczną woń, którą trudno jest pomylić z jakimkolwiek innym aromatem. Skórzane ubrania i akcesoria zachowują swój zapach nawet po długich latach użytkowania. Dodatki wykonane z syntetycznych materiałów najczęściej mają neutralną woń. W przypadku produktów gorszej jakości wyczuwalny jest za to aromat kleju lub środków chemicznych.
  • Kontakt z wodą – tzw. próba wody pozwoli Ci z łatwością odróżnić naturalną skórę od syntetycznego materiału. Wystarczy nanieść odrobinę wody na powierzchnię portfela czy torebki. Naturalny materiał szybko wchłonie wilgoć. Z czasem plama wyschnie i nie pozostanie po niej żaden ślad. W przypadku akcesoriów wykonanych ze skaju woda pozostanie na powierzchni. Należy pamiętać, że test wody nie zadziała w przypadku impregnowanej skóry, jednak informacja o dodatkowym zabezpieczeniu materiału powinna znajdować się na stronie producenta.

Przy okazji zapraszamy do odpowiednich kategorii w naszym sklepie gdzie znajdziesz:

 

Udostępnij ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


You've just added this product to the cart: