Dowód rejestracyjny – wymiary + jak wybrać na niego portfel?

Portfel na dowód rejestracyjny samochodu

Dowód rejestracyjny – wymiary + jak wybrać na niego portfel?

Dowód rejestracyjny – jakie ma wymiary? To pytanie bardzo często pada w momencie wybierania nowego portfela. Sporo osób nosi przecież ten dokument w swojej portmonetce. Dzisiaj podpowiadamy jak wybrać portfel męski, który zmieści w sobie dowód rejestracyjny samochodu.

Jakie wymiary ma dowód rejestracyjny?

Odpowiedź na to pytanie musimy rozdzielić na dwie części. Dowód rejestracyjny samochodu jest to bowiem dokument, który składany jest na trzy części.

  • Pierwsze pytanie brzmi: jakie wymiary ma złożony dowód rejestracyjny? Złożony dokument ma wymiary 73 x 105 mm.
  • Drugie: Jakie wymiary ma rozłożony dowód rejestracyjny: 218 x 105 mm.

Jak wybrać portfel na dowód rejestracyjny?

Które portfele męskie pomieszczą dowód rejestracyjny? Szukałbym modelu dużego, niestety dowód osobisty to dosyć duzy dokument i aby komfortowo mieścił się wewnątrz portfela to musi być spełnionych kilka warunków:

  • Jego rekomendowane zewnętrzne wymiary to minimum 9 x 11.5 cm.
  • Portfel musi mieć prostokątny kształt, mogą być lekko zaokrąglone narożniki.
  • Musi posiadać jedną dużą kieszeń o wymiarach minimum 7.5 x 1.2 mm – np. przezroczystą kieszeń na dokumenty, albo dużą kieszeń pod panelem na karty lub pod kieszenią na monety. Można oszacować wymiar kieszeni po podanych w naszych opisach wymiarach portfela. Jeżeli jest to model w miarę prostokątny, o wymiarach minimum 9 x 11.5 cm i posiadający dużą kieszeń transparentą, to dowód rejstracyjny powinien zmieścić się w niej bezproblemowo.

Udostępnij ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *