Czy można prać plecak?

Czy można prać plecak?

Czy można prać plecak?

Wewnątrz Twojego plecaka rozlał się jogurt, a może nieopatrznie postawiłeś plecak na zabrudzonym miejscu? Zarówno przyczyn, jak i rodzajów plam, może być wiele. Jednak niezmiennie pojawia się pytanie, czy można prać plecak w pralce?

Jak czyścić plecak?

Najważniejszą zasadą przy praniu plecaka jest stosowanie się do zaleceń producenta. Na metce produktu powinna znajdować się informacja o tym czy dany model może być czyszczony mechanicznie czy ręcznie. Najczęściej poleca się drugą metodę, ponieważ jest ona mniej inwazyjna. Dzięki przedstawionej poniżej instrukcji, przywrócenie czystości ulubionego plecaka stanie się jedynie formalnością.

  1. Opróżnij plecak z całej zawartości. Jeżeli przy szwach dostrzegasz okruchy albo kurz, możesz usunąć je przy pomocy poręcznego odkurzacza.
  2. Jeżeli plecak posiada widoczne plamy, nałóż na nie odrobinę delikatnego detergentu. Czynność wykonaj przy pomocy miękkiej gąbki. Tak przygotowany plecak pozostaw na ok. 20 minut.
  3. Wypełnij miskę letnią wodą z dodatkiem detergentu. Obecnie na rynku dostępnych jest sporo środków przeznaczonych specjalnie do mycia ręcznego materiałów. Sprawia to, że możesz być spokojny o bezpieczeństwo nie tylko swojego plecaka, ale i skóry dłoni.
  4. Otwórz wszystkie kieszenie, a następnie zamocz plecak w wodzie. Ponownie możesz wykorzystać miękką gąbkę. Zaleca się, aby czynność powtórzyć na prawej i lewej stronie plecaka.
  5. Wypłucz plecak w letniej czystej wodzie, a następnie delikatnie odciśnij materiał. By pozbyć się nadmiaru wody, możesz na chwilę zawinąć plecak w ścierkę albo ręcznik.
  6. Pozostaw plecak do wyschnięcia. Najlepiej powiesić go w przewiewnym miejscu. Ważne, aby podczas suszenia wszystkie kieszenie pozostały otwarte.

Czy można prać plecak w pralce?

Pranie ręczne nie sprawia najmniejszych trudności, a do tego nie pochłania wiele czasu. Jeżeli jednak Twój plecak nadaje się do czyszczenia mechanicznego, warto zachować środki ostrożności. Najczęściej zalecana jest temperatura o wartości 30 stopni Celsjusza oraz program do delikatnego prania.

Teraz już wiesz jak i czy można prać plecak. Jeżeli jednak uznałeś, że czas na wymianę plecaka na nowy to serdecznie zapraszamy do naszej kategorii – Plecaki, gdzie znajdziesz duży wybór wygodnych modeli damskich, męskich, szkolnych i sportowych.

Udostępnij ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


You've just added this product to the cart: