Co włożyć do portfela na szczęście?

Co włożyć do portfela na szczęscie?

Co włożyć do portfela na szczęście?

Co włożyć do portfela na szczęście? Jest kilka przesądów na ten temat. Dotyczą one przede wszystkim portfela kupionego na prezent. Jeżeli chcesz aby przyniósł szczęście obdarowanej osobie to koniecznie nie dawaj go pustego. Z poniższego wpisu dowiesz się także co włożyć do swojego portfela aby przyniosło szczęście.

Co włożyć do portfela na prezent aby przyniosło szczęście?

Jeżeli kupiłeś portfel na prezent i zastanawiasz się czy powinienieś coś do niego włożyć to odpowiedź, według przesądów, brzmi tak. Według nich, nie powinno się dawać portfela pustego. Należy umieścić w nim jakąkolwiek kwotę pieniędzy. Jest to jedynie symboliczne więc nie ma znaczenia wysokość samej kwoty. Może być to także przysłowiowy grosik na szczęście. Także wiele nie musisz dokładać, ważne aby w portfelu był jakikolwiek pieniądz. Otrzymanie w prezencie portfela pustego przynosi według przesądów pecha.

Co włożyć do swojego portfela na szczęście?

A co możemy włożyć do swojego własnego portfela aby przynieść sobie trochę szczęścia? Najczęściej w przesądach przewija się łuska karpia wigilijnego. Wysuszona łuska jest bezwonna więc nie należy się obawiać o to, że wraz z łuską będziemy mieć w portfelu rybny zapach. Podsumowując, nawet jeżeli nie wierzymy w przesądy to łuska nie pachnie, waży tyle co nic i jest cieńka tak bardzo, że prawie przezroczysta. Więc nawet jeżeli nie pomoże to z pewnością nie zaszkodzi.

Trochę rzadziej nosi się w portfelu czteroilistną koniczynkę. Jest to oczywisty symbol szczęścia. Zdecydowanie jednak jest ona dużo mniej trwała niż łuska karpia. Wysuszona koniczynka jest bardzo krucha i umieszczona np. w kieszeni na bilon raczej zbyt długo nie przetrwa w jednym kawałku.

Przy okazji zapraszamy do naszych kategorii: portfele męskie i portfele damskie gdzie znajdziecie nowe, markowe modele w atrakcyjnych cenach.

Udostępnij ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *