Co to jest galanteria?

Galanteria skórzana

Co to jest galanteria?

Określenie galanteria pojawia się na rozmaitych stronach sprzedażowych. Jednak czy wiesz, co kryje się pod tym tajemniczym terminem?

Galanteria – co to jest?

Galanteria jest nieco zapomnianym słowem, które znacznie częściej było używane w XX wieku. Czym jest galanteria? Mianem tym nazywamy przede wszystkim drobne dodatki do stroju albo wnętrza. Jest to dość pojemna kategoria. Galanterią są rozmaite akcesoria np. rękawiczki, wstążki i koronki, a także różne rodzaje toreb i torebek. W ubiegłym wieku galanterią określano również dodatki dekoratorskie o ozdobnym charakterze. Galanterią więc był zarówno kapelusz, jak i misa wysadzana drogocennymi kamieniami.

Często można zetknąć się także ze sformułowaniem galanteria skórzana. Jak sama nazwa wskazuje są to akcesoria wykonane ze skóry m.in. torby, plecaki oraz portfele. Sklepy galanteryjne odznaczały się niezwykłą elegancją. Pracownicy odbywali szczegółowe szkolenia, dzięki którym stawali się specjalistami w swojej dziedzinie. Choć obecnie klasyczne sklepy galanteryjne nie są już aż tak popularne, to ich rolę przejęły sklepy online ze skórzanymi portfelami i torbami.

Nowoczesna galanteria skórzana

Szukasz ponadczasowej galanterii skórzanej? W takim razie zapraszamy w nasze progi. Znajdziesz tu dodatki, których nie powstydziłby się żaden elegant. Dlaczego warto kupować galanterię skórzaną? Przede wszystkim są to produkty, które przez bardzo długi czas zachowują perfekcyjny wygląd. Portfele i torby z naturalnej skóry odznaczają się niezwykłą trwałością. Nawet jeżeli po latach widoczne są na nich lekkie ślady użytkowania, dodają one przedmiotom ducha retro.

W naszej ofercie znajdziesz rozmaite wyroby galanteryjne. Poza portfelami i torbami dostępne są też m.in. plecaki, wizytowniki oraz paski. W jednym miejscu możesz wyposażyć się we wszystkie niezbędne akcesoria. Pozostaje tylko pytanie, czy postawić na nowoczesny czy klasyczny model? Nie możemy podjąć za Ciebie decyzji, ale możemy za to zagwarantować, że niezależnie od niej zawsze czekają na Ciebie niesamowite wyroby galanteryjne. Zapraszamy na LadneTorby.pl.

 

Udostępnij ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


You've just added this product to the cart: